Negociatat për anëtarësim me BE, nis faza përgatitore e procesit

Postuar më: 17 Korrik 2018

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, takim me anëtarët e qeverisë dhe drejtues të administratës publike për nisjen e fazës  përgatitore të procesit të negociatave:  Kryeministri Edi Rama: Mirëdi...


Lind Akademia e 100 Fshatrave

Postuar më: 16 Korrik 2018

Në Sallën e Hartave në Kryeministri u zhvillua ceremonia e nënshkrimit të Memorandumit të Bashkëpunimit për Programin “100 Fshatrat” ndërmjet Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Agjencisë Kombëtare të Planifikimit të Te...


Nis vepra e re e infrastrukturës kombëtare, Bypass-i Tepelenës

Postuar më: 14 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në nisjen e punimeve për Bypass-in e Tepelenës: Përshëndetje të gjithëve! Më vjen shumë mirë që sot finalizojmë një punë të nisur prej disa kohësh dhe çelim një kantier me një rëndësi strategjike p...


Tusk: Shqipëria, një partner dhe një mik i BE

Postuar më: 13 Korrik 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, në Bruksel: Donald Tusk: Mirëdita dhe më lejoni t’i shpreh mirëseardhjen time të ngrohtë, mikut tim të mirë, këtu në Bruksel, Kryeministër...


Rama-Hahn: Shqipëria nis procesin analitik

Postuar më: 13 Korrik 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama me Komisionerin për Zgjerimin Johannes Hahn, në Bruksel: Komisioneri Johannes Hahn: Të dy jemi të një mendimi se përfundimet e qershorit të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme, i miratuar...


Kryeministri Rama takim me Kryeministrin grek Tsipras

Postuar më: 10 Korrik 2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Greqisë Alexis Tsipras zhvilluan sot një takim, gjatë Samitit të Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në Londër. Dy kryeministrat diskutuan mbi marrëdhëniet dypalëshe dhe rreth negociatave mes dy...


Turizëm cilësor në të gjithë vijën bregdetare

Postuar më: 8 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në përurimin e impiantit të ri të përpunimit të ujërave të zeza në Vlorë: Përshëndetje të gjithëve! Është e rëndësishme që sot ne dëshmojmë këtu fillimin e vënies tërësisht dhe përfundimisht n...


Kryeministri Rama takim me Kryeministrin e Kinës Li Keqiang

Postuar më: 6 Korrik 2018

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Sofje, Bullgari, ku zhvillohet Samiti në kuadër të Nismës së qeverisë kineze të bashkëpunimit me Europën Qendrore dhe Lindore, e njohur si Nisma 16+1. Në kuadër të kësaj Nisme, Kryeministri Rama zhvilloi...


Janar-qershor, 14.593 të punësuar të rinj nga zyrat e punës

Postuar më: 6 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin e zhvilluar me drejtues të zyrave rajonale të punësimit: Shumë faleminderit! Mbledhja e fundmuajit për qershorin bëhet me disa ditë vonesë për shkak të disa angazhimeve të tjera. Megjithatë, kjo ...


Forca e Ligjit në Veprim

Postuar më: 5 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në konferencën për sigurinë “Forca e ligjit në veprim”: Përshëndetje të gjithëve! Sot, Shqipëria është një hap më pranë Bashkimit Europian. Të gjithë sëbashku, përfshirë edhe Ministrinë e Brends...


Impulse të reja në bashkëpunimin ekonomik me Malin e Zi

Postuar më: 3 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Forumin e Biznesit “Sfidat dhe Mundësitë”:   Iu uroj mirëseardhjen të gjithë miqve nga Mali i Zi! Do mundohem që ta bëj sa më të shkurtër dhe të qartë daljen time, duke pasur parasysh që shumëçk...


Shqipëri-Mal i Zi, marrëdhënie të shkëlqyera

Postuar më: 3 Korrik 2018

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Malit të Zi, Duško Marković: Kryeministri Edi Rama:  Mirëdita të gjithëve! I dashur Duško, I nderuar Kryeministër i Malit të Zi! Kjo isht...


Marrëveshje ndërqeveritare Shqipëri-Mal i Zi

Postuar më: 3 Korrik 2018

Marrëveshjet e nënshkruara sot, pas mbledhjes së përbashkët të qeverive të Shqipërisë dhe Mali i Zi:  1. Deklaratë e përbashkët ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama dhe Kryeministrit të Malit Zi, Duško Ma...


E para mbledhje e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Malit të Zi

Postuar më: 3 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin ndërqeveritar Shqipëri-Mali i Zi, në Shkodër: Është, jo sepse duhet thënë për protokoll, por sepse ka një të vërtetë të madhe në këtë, një kënaqësi e veçantë që jemi këtu, sëbashku, ...


Ngrihet sipari i Arturbinës, hapësirës së re për teatrin, artin, kulturën

Postuar më: 2 Korrik 2018

Fjala e Kryeministrit Rama në ngritjen e siparit të Skenës së re Arturbina: Mirëmbrëma të gjithëve! Ky është një tjetër realizim i bukur në rrugën e vështirë të ripërtëritjes dhe të zgjerimit të hapësirave të prodhimit kulturor...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët