Kryeministri Rama tek disa familje në Tiranë për t’i larguar deri në rindërtimin e çatisë

Postuar më: 22 Shtator 2019

Kryeministri Edi Rama u takua me banorë në njësinë Administrative nr.7 në Tiranë, çatia e godinës së të cilëve është rrënuar nga lëkundjet sizmike. Ndonëse disa prej familjeve më të dëmtuara iu është ofruar asistenca e nevojshme ...


Kryeministri në qendrën e pritjes në stadiumin e Durrësit

Postuar më: 22 Shtator 2019

Kryeministri Edi Rama ishte sot në qendrën e pritjes që është ngritur në stadiumin e Durrësit që ishte edhe më pranë epiqendrës dhe forcës goditëse të tërmetit. Shumica e qytetarëve në qendrën e pritjes shprehen se vendosën ta kalo...


Kryeministri në Durrës: Çdo familje e prekur nga tërmeti, duhet të ketë një kontakt njerëzor, të drejtpërdrejtë me ne

Postuar më: 22 Shtator 2019

Takim i kryeministrit Edi Rama me shtabin e emergjencës në Durrës Kryeministri Edi Rama: Faleminderit  shumë për gatishmërinë dhe shpejtësinë! Siç e diskutuam në mbledhjen e mëparshme të përbashkët të grupit parlamentar të qeveris...


Kryeministri viziton të lënduarit nga tërmeti, në spitalin e Traumës

Postuar më: 22 Shtator 2019

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Spitalin e Traumës në kryeqytet, ku vizitoi të lënduarit nga tërmeti i djeshëm dhe u njoh nga stafi mjekësor me gjendjen e tyre shëndetësore. Pasi u takua me të lënduarit dhe u interesua nga afër për s...


Hartë pune për çdo zonë të prekur nga tërmeti

Postuar më: 22 Shtator 2019

Takimi i Kryeministrit Edi Rama me kryetarë të bashkive, deputetë dhe anëtarë të kabinetit qeveritar, mbi situatën e shkaktuar nga tërmetet: Kryeministri Edi Rama: Ju falënderoj për praninë e të gjithëve, kryetarëve të bashkive, depute...


Pranë çdo familjeje të prekur nga tërmeti, evidentim çdo dëmi

Postuar më: 22 Shtator 2019

Takimi i Kryeministrit Edi Rama me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit për gjendjen në vend pas tërmetit të së shtunës që prekur kr...


Kolana e kujtesës në COD

Postuar më: 20 Shtator 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e Kolanës së kujtesës mbi të shkuarën komuniste, një botim prej 25 librash i Universitetit Europian të Tiranës, që ia dhuron Qendrës për Hapje e Dialog (COD) në Kryeministri: Erdha këtu me d...


Shqipëria dhe Pulia, ngjashmëri dhe interesa të përbashkëta

Postuar më: 19 Shtator 2019

Kryeministri Edi Rama ishte sot i ftuar në Forumin “Ekonomia blu e Mesdheut”, organizuar në kuadër të sesionit të 3-të të panairit të Fiera del Levante në Bari. Në këtë panair, Shqipëria është e pranishme edhe me stendat e saj, të...


Bashkëqeverisja, incentiva të reja në luftën kundër korrupsionit

Postuar më: 18 Shtator 2019

Takimi i Kryeministrit Edi Rama me koordinatorët e Zyrës së Bashkëqeverisjes dhe qytetarë që kanë marrë zgjidhje të problemeve të tyre nga platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqëduam.al: Kryeministri Edi Rama: Mirëdita të gjithëve! ...


Tusk: BE duhet të çelë negociatat me Shqipërinë. Askush nuk po i bën kujt një nder

Postuar më: 17 Shtator 2019

Deklaratë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk: Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje të gjithëve! Së pari më duhet të them se përtej të zakonshmes, që në këto raste imponon fjalë k...


Gati projekti për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës

Postuar më: 16 Shtator 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e projektit për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës: Shumë faleminderit për praninë këtu, në këtë moment të rëndësishëm të ndryshimeve të zhvillimit të Vlorës. Më vjen shu...


Viti i ri shkollor, me më shumë shkolla të rindërtuara nga e para

Postuar më: 16 Shtator 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në shkollën e rindërtuar nga themelet “Servete Maçi” në Tiranë, në nisjen e vitit të ri shkollor:   Përshëndetje të gjithëve.  Së pari, vërtetë meritojnë një falënderim të veçantë prindërit q...


Berlin, Kryeministri Rama takim me Kancelaren Merkel

Postuar më: 13 Shtator 2019

Prononcim i Kryeministrit Edi Rama pas takimit me Kancelaren Angela Merkel në Berlin: Kryeministri Edi Rama: E kemi filluar ditën qysh herët sot, me këto takime dhe do të vazhdoj të takoj edhe grupe të vogla, apo individë të rëndësishëm ...


75 vjetori i çlirimit të Beratit

Postuar më: 13 Shtator 2019

Zëvendëskryeministri  Erjon Braçe, ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi, deputetë të qarkut të Beratit dhe qytetarë të shumtë nderuan sot, në 75 vjetorin e çlirimit të Beratit, dëshmorët e rënë në Luftën Antifashistë Naci...


51 mijë shqetësime qytetarësh tek Shqipëriaqëduam.al

Postuar më: 11 Shtator 2019

Takim i Kryeministrit Edi Rama me qytetarë që kanë gjetur zgjidhje për problemet e tyre në Platformën e Bashkëqeverisjes Shqipëriaqëduam.al: Kryeministri Edi Rama: Përshëndetje të gjithëve dhe shumë faleminderit për praninë tuaj! Sot...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët