Mbyllja e kazinove, vetëm në një muaj iu kursyem familjeve shqiptare 50 milionë dollarë

Postuar më: 5 Shkurt 2019

Zëdhënësja e Qeverisë, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, në konferencën e përjavshme për mediat: Përshëndetje të gjithëve! Jam këtu për konferencën e përjavshme dhe dua ta përdor këtë mundësi ...


Universitetet të zhbllokojnë disbursimin e fondit të studentëve

Postuar më: 30 Janar 2019

Zëdhënësja e Qeverisë, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, deklaratë për problematikën e shfaqur me disbursimin e fondit të studentëve në disa universitete: Përshëndetje të gjithëve! Kryeministri dhe ...


Garantimi i procesit të mësimit, e drejtë dhe detyrë e universitetit

Postuar më: 29 Janar 2019

Zëdhënësja e Qeverisë, ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, komunikon qëndrimin e Qeverisë lidhur me ankesat e panumërta të studentëve dhe prindërve për bllokimin e mësimit në disa Fakultete: Në adres...


Masat e reja ndëshkimore kundër korrupsionit

Postuar më: 23 Janar 2019

Deklaratë e Koordinatores Kombëtare të Antikorrupsionit, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, mbi rezultatet e luftës kundër korrupsionit: Jam sot këtu përpara jush në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion në këtë raporti...


Do bëjmë për studentët më shumë se të gjitha qeveritë e marra së bashku

Postuar më: 22 Janar 2019

Zëdhënësja e qeverisë, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, në konferencën e parë për shtyp: Përshëndetje të gjithëve, Faleminderit që keni ardhur! Është ky sot një komunikim i parë me ju, por shpr...


Pakti për Universitetin – Prezantohet projekti i Kampusit të ri Universitar në Qytetin Studenti

Postuar më: 19 Janar 2019

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e projektit të Kampusit të ri Universitar në zonën e Qytetit Studenti:  Sot, këtu, ne prezantojmë jo diçka të re, por prezantojmë një pune të nisur në vitin 2015, kur organizuam konkursin p...


www.shqiperiaqeduam.al rubrika që do t’iu kthejë përgjigje studentëve

Postuar më: 16 Janar 2019

Ministrja e dekretuar e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini në komunikim për studentët:   Përshëndetje të gjithëve, Të dashur studentë, Marr shkas nga nevoja e vazhdueshme për më shumë informacion në lidhje me vendimet e Këshill...


Rekrutimi i punonjësve të Policisë së Burgjeve meritokratik dhe transparent

Postuar më: 16 Janar 2019

Deklaratë për shtyp e ministres së Drejtësisë, znj. Etilda Gjonaj: Jam sërish përpara jush sot për të sqaruar çështjen e procedurave të testimit të punonjësve të rinj të Policisë së Burgjeve,  një çështje që e konsideroj shumë...


Mbi dokumentin e punës mbi Paktin për Universitetin

Postuar më: 26 Dhjetor 2018

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama, pas mbledhjes së posaçme të qeverisë mbi dokumentin e punës mbi Paktin për Universitetin, si dhe planin e punës në vijim:  Uroj Gëzuar Vitin e ri! Shpresoj t’ia keni kaluar mirë gjatë K...


Sqarim mbi një lajm të pavërtetë

Postuar më: 12 Dhjetor 2018

Kryeministria sqaron se lajmi për shkarkimin e përfaqësuesve të qeverisë në Bordet e Administrimit të Universiteteve dhe drejtorët e konvikteve, është i pavërtetë. Kryeministri Rama, rithekson se është në pritje të hapjes së Dialogut...


Raporti javor mbi rezultatet e luftës antikorrupsion

Postuar më: 5 Dhjetor 2018

Raportimi publik javor i Koordinatores Kombëtare të Antikorrupsionit, ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Sfida për të siguruar një administratë të pastër dhe me integritet, të aftë profesionalisht dhe efiçente vetëm në shë...


Konferencë e përbashkët për shtyp me homologun Plenković

Postuar më: 4 Dhjetor 2018

Kryeministri Edi Rama mori pjesë të martën në Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore, që u mbajt në Zagreb, Kroaci. Gjatë kësaj vizite, Kryeministri Rama zhvilloi takime edhe me autoritetet më të lartë kroate. Në ...


Shqipëri – Kosovë, me sytë nga e ardhmja

Postuar më: 26 Nëntor 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj, pas përfundimit të mbledhjes së 5-të të përbashkët mes dy qeverive:   Kryeministri Ramush Haradinaj: Faleminderit shumë! Përshëndetje media të nderuara! Ka...


Kryeministri në spitalin e Traumës, viziton efektivët e plagosur në krye të detyrës

Postuar më: 22 Nëntor 2018

Kryeministri Edi Rama vizitoi në Spitalin e Traumës efektivët e Policisë të plagosur në krye të detyrës, gjatë protestës së sotme në kryeqytet. “Besoj që çdo prind dhe çdo familje e parafytyron se çfarë do ndjente nëse vajza 24 v...


Masat e reja ndëshkimore kundër korrupsionit

Postuar më: 21 Nëntor 2018

Raportimi publik javor i Koordinatores Kombëtare të Antikorrupsionit, ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar kundër Korrupsionit shpreh në këtë informim javor se qeveria shqiptare është e vendosu...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët