ASHE në bllok për çlirimin e drejtësisë

Postuar më: 19 Korrik 2016

Deklaratë për mediat e Kryeministrit Edi Rama: Sot në mëngjes rreth orës 03:00 ka ndalur një odise e gjatë negociatash me PD, por këtë herë jo vetëm mes ekspertëve tanë, por ballë për ballë përfaqësuesve të dy misioneve të ekspert...


Ja propozimi i ri për reformën në drejtësi

Postuar më: 15 Korrik 2016

Deklaratë për mediat e Kryeministrit Edi Rama: Partia Demokratike e refuzoi edhe formulën e kompromisit të propozuar nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian, përmes Ndihmës Sekretares, Victoria Nuland. Pasi u rrokanisi kokën shqiptarëv...


Mos lejojmë që e ardhmja e Shqipërisë të refuzohet nga frika e drejtësisë

Postuar më: 13 Korrik 2016

  Me keqardhje dua t’ju them se nuk më vjen i papritur, refuzimi që Partia Demokratike i bëri sot, propozimit më të fundit për kompromis mbi draftin e Reformës në Drejtësi. Propozim që këtë radhë, siç e dini, e bëri në emër t...


N J O F T I M P Ë R A P L I K I M

Postuar më: 10 Korrik 2016

  N J O F T I M   P Ë R   A P L I K I M   Për zgjedhjen e gjyqtarit të Shqipërisë në  Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut   Duke patur parasysh se , Asambleja Parlementare e Këshillit të Evropës, voton brend...


Krah NATO-s për më shumë stabilitet dhe siguri në hapësirën euroatlantike

Postuar më: 8 Korrik 2016

  Shqipëria, në cilësinë e vendit anëtar, përfaqësohet me një delegacion të nivelit të lartë në Samitin e krerëve të shteteve dhe qeverive të Aleancës së Atlantikut të Veriut, në Varshavë të Polonisë. Delegacioni shqiptar...


Deklaratë e Drejtorisë së Komunikimit, në Kryeministri

Postuar më: 4 Korrik 2016

Kryeministri Edi Rama shpreh edhe njëherë keqardhjen për përpjekjen e dëshpëruar të Partisë Demokratike për të mos u përballur me nevojën reale të vendit sot, që është Reforma në Drejtësi. Kallëzimi i Partisë Demokratike për foto...


Zgjidhje përfundimtare për problemin e viteve të padokumentuara të kontributeve shoqërore

Postuar më: 30 Qershor 2016

  Deklaratë e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi: Të nderuar përfaqësuar të medias kam kënaqësi të dal përpara jush dhe përmes jush të jap disa lajme të mira për qytetarët shqiptarë. Jam këtu për të sqa...


Shqipëri – Turqi, në proces intensiv bashkëpunimi

Postuar më: 29 Qershor 2016

  Fjala e Kryeministrit Edi Rama, në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin e Turqisë Binali Yıldırım Shumë faleminderit i nderuar Kryeministër! Dua t’u siguroj ju si një mik i çmuar, se Shqipëria dhe shqiptarët ku...


Qeveria zgjeron paketën e lehtësive fiskale për sipërmarrjet

Postuar më: 22 Qershor 2016

Deklaratë e Ministrit të Financave Arben Ahmetaj, pas Mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Përshëndetje! Sot në qeveri kaluam një vendim shumë të rëndësishëm që ka lidhje të drejtpërdrejtë me paketën e madhe fiskale lehtësuese t...


Për një drejtësi që i shërben interesit qytetar dhe jo partiak

Postuar më: 15 Qershor 2016

    Konferencë për mediat e Kryeministrit Edi Rama:   Keni vënë re besoj që ka një përpjekje të madhe nga ana e Partisë Demokratike, për të treguar një përrallë nga frika e Reformës në Drejtësi, por edhe nga mungesa e ...


Reforma në drejtësi, jo pazare në kurriz të fëmijëve tanë

Postuar më: 14 Qershor 2016

Konferencë për mediat e Kryeministrit Edi Rama: Mirëdita! Dua të falenderoj dhe të përshëndes me mirënjohje, të gjithë anëtarët e shumicës parlamentare në Komisionin e Posaçëm për Reformën në Drejtësi dhe veçanërisht Kryetarin ...


O reformim radikal drejtësisë o reformë për reformë s

Postuar më: 13 Qershor 2016

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Unë dua sot të përsëris edhe njëherë qëndrimin për ecurinë e mëtejshme të Reformës në Drejtësi. E kam thënë në fjalën time pas takimit të mazhorancës me Lulzim Bashën dhe Partinë ...


Ndjesë publike Qeverisë Italiane

Postuar më: 7 Qershor 2016

Çka ka ndodhur sot me pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe ndalimin e dy drejtuesve të saj, më imponon t’i kërkoj ndjesë publikisht qeverisë mike dhe partnere të Italisë. Kjo ndodhi është e pajustifikues...


Reforma në drejtesi në Kuvend. Duam të shembim sistemin aktual të drejtësisë

Postuar më: 6 Qershor 2016

Deklarata e Kryeministrit Edi Rama pas takimit të zhvilluar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi reformën në drejtësi: Mirëmbrëma! Ne ishim mikpritësit, por ishte dëshira e miqve që unë të dilja përpara, gjë që nuk ësht...


Rriten pensionet e viteve ‘93-’96

Postuar më: 2 Qershor 2016

Deklaratë  e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi: Vendimi i qeverisë për rritjen e pensioneve një ditë më parë është në vijim të angazhimit tonë për rritjen e përfitimeve nga sigurimet shoqërore, bazuar në rez...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët